Infolinia: tel. / fax + 48 58 560 09 28 Facebook Google+ biuro@folplast2.pl

Folia stretch

Od lat folia stretch jest niezwykle popularnym produktem, którego używa się do nowoczesnych i funkcjonalnych opakowań. Główna cecha to jej wszechstronność.

Nasza folia stretch znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Głównie to przemysł spożywczy, markety, hurtowanie, mniejsze sklepy, restauracje, jak również gospodarstwa domowe. Bardzo dobrze nadaje się do przechowywania żywności. Zapotrzebowanie na elastyczne folie jest bardzo duże razem z rozwojem firm, które zajmują się logistyką, handlem czy też rolnictwem. W gospodarstwach folie rolnicze wykorzystuje się między innymi do ochraniania zgromadzonych zbiorów przed szkodnikami, wilgocią i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Wytrzymałość folii stretch

Wszystkie nasze folie charakteryzują się wysoką wytrzymałością na rozciąganie, elastycznością i idealnym przyleganiem do kształtu pakowanego produktu, co pozwala na jego precyzyjne zabezpieczenie. Dodatkowy atut to efektywny i estetyczny wygląd towarów. Wysoka elastyczność pozwala na rozciąganie nawet do 300% długości.

Stabilność naszych folii

Zdarza się, że towar ulega uszkodzeniu w czasie transportu. Szczególnie narażony jest w trakcie przewozu na większych odległościach lub drogą morską. Nasze folie gwarantują towarom niezmienność podczas transportu czy też przeładunku, jak i efektywnie zmniejszają ryzyko obsunięcia się ładunku z palety.

Transparentność

Odpowiednia przejrzystość folii stretch ułatwia rozpoznanie spakowanych przedmiotów, podnosi atrakcyjność towaru. Natomiast folia czarna lub kolorowa pozwala ochronić rzecz przed kradzieżą.

Nieprzepuszczalność wody i zanieczyszczeń

Jednocześnie folie stretch gwarantują pakowanym towarom spożywczym odpowiednią rotację pary wodnej i tlenu, a to umożliwia im „oddychanie”. Korzyści z tego płynące to dłuższy okres zdatności do spożycia. Dodatkowo zabezpieczają towary przed wpływem czynników atmosferycznych, pyłem, kurzem, piaskiem, itp.

Termoizolacja

Chroni towar przed niepożądaną wymianą ciepła z otoczeniem. Wymienione powyżej właściwości folii sprawiają, że znajduje ona obszerne zastosowanie w niemalże każdej dziedzinie życia.

Folia stretch wytwarzana jest z najwyższej jakości surowców i posiada atest do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Produkcja tego typu folii przebiega w absolutnie kontrolowanych warunkach, które spełniają wszystkie wymogi sanitarne. Oferowana przez nas folia stretch występuje w postaci nawojów o różnej masie i rozmiarach.

Folia ręczna

Do pakowania ręcznego przeznaczony jest inny rodzaj folii stretch nazywający się folia ręczna. Ten typ folii jest najbardziej efektywnym, ekonomicznym i najprostszym sposobem ręcznego pakowania produktów. Możne być używana zarówno do niewielkich przedmiotów jak i większych ładunków zbiorczych na paletach. Charakteryzuje ją duża odporność na zerwanie. Produkowana przez naszą firmę folia ręczna skutecznie unieruchamia towar, jednocześnie chroniąc go przed zabrudzeniem i uszkodzeniem. Wykonywana jest z niskociśnieniowego liniowego polietylenu o niskiej gęstości. Standardowo produkujemy ją w szerokości 50 cm, jednak nie ma żadnego problemu aby dostarczyć ja w innym rozmiarze. Produkowana folia ma grubość od 13μm do 35μm co zapewnia odpowiednią wytrzymałość. Dostarczana jest na tulejach kartonowych o średnicy 50 milimetrów, przez co jej rozwijanie jest bardzo łatwe.

Charakterystyka folii ręcznej:

 • przeznaczenie – pakowanie ręczne
 • wykorzystany materiał – LLDPE ( liniowy polietylen niskiej gęstości )
 • szerokość – 500mm (według życzenia klienta dostępne również inne szerokości)
 • grubość – 13μm – 35μm
 • długość lub waga – według życzenia odbiorcy
 • wewnętrzna średnica tulei – ϕ50
 • rozciąg – 180%

 

Jako jedni z niewielu w Polsce i Europie produkujemy folie ręczną prosto z linii.

Dzięki temu spełniamy najwyższe standardy i oczekiwania naszych klientów.

Folia maszynowa – folia Power i Standard

Produkowana przez naszą firmę folia maszynowa inaczej zwana folią power jest to folia stretch przystosowana do pakowania maszynowego. Nasza folia stretch maszynowa kierowana jest do klientów pakujących palety przy zastosowaniu owijarek automatycznych i półautomatycznych. Nasza folia maszynowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wielu Klientów. Jest mocna i rozciągliwa, co skutkuje bardzo ekonomicznym sposobem pakowania palet przez owijarki oraz znacznie skraca czas pakowania oraz koszty. Rozwiązanie to jest najwydajniejszym sposobem zabezpieczania palet. Towary znajdujące się na palecie i owinięte ta folią posiadają nie tylko prawidłową ochronę, ale także estetyczny wygląd całej konstrukcji. Folia ta zapewnia czystość zapakowanego towaru, a dzięki swej transparentności pozwala na identyfikację przesyłki.

Folia maszynowa – rodzaje:

 • FOLIA STANDARD (180%) – najpopularniejsza i najczęściej stosowana folia przeznaczona do typowych, najprostszych owijarek
 • FOLIA POWER (250%) – folia przeznaczona do maszyn pracujących w toku pół lub w całości automatycznym. Stosowana najczęściej przy towarach ciężkich lub niestabilnych w czasie transportu.
 • FOLIA SUPER POWER (300%) – folia przeznaczona do bardzo wymagających linii automatycznych lub też bardzo zaawansowanych owijarek wolnostojących

Charakterystyka folii maszynowej:

 • grubość – 13μm – 35μm
 • szerokość – 500 mm (według życzenia klienta dostępne również inne szerokości)
 • wewnętrzna średnica tulei – ϕ76
 • waga rolek: ~16 kg (dostępne są rolki jumbo po ~50 kg)

 

Folia stretch kolorowa

Folia kryjąca

Jedną z najważniejszych cech folii kolorowych kryjących jest zasłonięcie zawartości palety. Dzięki temu towar znajdujący się na palecie jest niewidoczny dla osób postronnych.

Poza tym, folia stretch kolorowa może stać się barwnym elementem image firmy – rozpoznawalnym przez klienta.

Folia transparentna

Dzięki zastosowaniu folii kolorowej transparentnej możemy podkreślić kolorystykę produktu znajdującego się na palecie. Owinięcie folią kolorową pozwala również skojarzyć zawartość z marką producenta towaru.

Gama różnych kolorów może zwiększyć atrakcyjność pakowanego produktu oraz znacznie ułatwić segregację asortymentu na magazynie.

 

Folia stretch cięta

Parametry folii ciętych są takie same jak folii stretch ręcznych bezbarwnych i kolorowych.

Folia stretch cięta w znacznym stopniu ułatwia owijanie małych przedmiotów. Znajduje zastosowanie tam gdzie nieporęczne jest stosowanie folii o standardowej szerokości:

 • materiały wzdłużne – rury, profile plastikowe i aluminiowe
 • elementy meblarskie – karnisze, fronty szaf, deski oraz inne akcesoria
 • inne artykuły o drobnych gabarytach

Zaawansowana technologia pozwala na przygotowanie szerokości folii według życzenia klienta.

Na zamówienie wykonujemy folie cięte o szerokości 10cm, 12,5cm oraz 25cm, oferując przy tym pełną gamę kolorystyczną folii. W ofercie posiadamy również dyspensery plastikowe oraz metalowe, ułatwiające proces owijania, a jednocześnie zastępujące rączkę tekturową. Zapraszamy również do  sprawdzenia informacji o naszych foliach termokurczliwych.

Copyright 2015 Folplast2 | Wykonanie: Netidea.pl / Itenter.pl | Start | Kontakt